Szkolenia i warsztaty

Prezentujemy Państwu opisy zajęć doskonalących dla nauczycieli. Wszystkie prezentowane formy są zorientowane na nabycie praktycznych umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą. Największą zaletą naszej pracy jest koncentracja na rzeczywistych potrzebach szkoły - każde zajęcia poprzedza kontakt z przedstawicielem szkoły mający na celu poznanie zasobów i potrzeb placówki oraz dopasowanie do nich szczegółowych treści szkolenia. Także ceny szkoleń ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb i możliwości.


Trening kreatywności - integracja kadry

Trening kreatywności to wspaniałe zajęcia integracyjne dla kadry placówki. Wspaniała twórcza zabawa, czerpiąca ze zróżnicowanych metod pracy indywidualnej i grupowej. Zanurzona w swobodnej atmosferze współzawodnictwa spełnia cele integracyjne znacznie skuteczniej niż klasyczne spotkanie. Dodatkową korzyścią jest możliwość przeniesienia zaprezentowanych ćwiczeń do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Aktywne metody pracy dydaktycznej

Warsztat repertuarowy dający nauczycielowi wachlarz ciekawych metod aktywizujących uczniów i zwiększających skuteczność nauczania na różnych etapach edukacyjnych.

Szkoła podstawowa - metody czerpiące z gier

Gimnazjum - warianty metody projektowej

Szkoła ponadgimnazjalna - aktywne metody dyskusyjne


Dziecko krzywdzone - wczesna interwencja

W trakcie zajęć poruszone zostaną kwestie związane z identyfikacją problemu dziecka - wskaźniki mogące doprowadzić do rozpoznania, standardy pierwszej rozmowy z dzieckiem, rozmowa z rodziną. Szkolenie oscyluje wokół problemów dzieci zaniedbywanych, dotkniętych przemocą fizyczną, wykorzystywanych seksualnie.

Między potrzebą a prowokacją - jak radzić sobie z seksualnością uczniów

Jak odróżnić zachowania normalne od alarmujących? Jak reagować, żeby poradzić sobie z kłopotliwym zachowaniem uczniów jednocześnie wspierając ich rozwój? Czy nastolatka zakochująca się w nauczycielce potrzebuje pomocy? Czy chłopcy, z którymi nie można porozmawiać nie narażając się na "skojarzenia" są możliwi do opanowania? Jeśli masz więcej pytań niż odpowiedzi warto skorzystać z tego szkolenia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Psycholog w Krzeszowicach

Półprawdy na śniadanie

Seminarium rodzicielskie 17.10.2017